اصلاح طرح لبخند
اصلاح طرح لبخند
نوامبر 17, 2020

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یا همان جوان سازی پوست یک روش درمانی است که تحت نظر پزشک متخصص انجام می شود. هدف میکرونیدلینگ از بین بردن جای جوش، آکنه و به طور کلی جوان سازی پوست است. انجام جوان سازی پوست شرایط سنی خاصی ندارد و همه می توانند انجام دهند.

روش کاری جوان سازی پوست بدین صورت است که یک قلم بنام میکروپن، سوزن های بسیار باریک روی آن تعبیه شده است و باعث ایجاد حفره هایی رو پوست میگردند. این حفره ها باعث می شوند که خون، سرم و پلاسما از حفره های ایجاد شده خارج شوند. از طرفی حفره های ایجاد شده باعث می شوند که پوست با ساخت کلاژن و الاستین عمل جوان سازی پوست را انجام دهند. همچنین حفره های ریز باعث بهبودی خطوط ریز، چین و چروک و جای جوش می شوند.

شاهین کلینیک یکی از تخصصی ترین مراکزی است که علاوه بر ارائه خدمات زیبایی از جمله جوان سازی پوست، خدمات دندانپزشکی، جراحی عمومی، قلب و عروق و… را کاملا بهداشتی و توسط متخصص انجام می دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا بطور کامل با انواع میکرونیدلینگ و مزایای آن آشنا شوید.

انواع میکرونیدلینگ

انجام فرآینده میکرونیدلینگ برای کلیه اجزای بدن و به خصوص صورت قابل انجام است که در زیر به آن میپردازیم.

1♦ میکرونیدلینگ صورت

همانطور که اشاره شد یکی از هدف های انجام میکرونیدلینگ طراوت بخشیدن به پوست است و همچنین از میان برداشتن ایرادات پوستی است. جوان سازی پوست یکی از بهترین راهکارهای این هدف است. اما پس انجام آن شاهد یک سری فرآیند های خاص بر روی پوست هستیم که طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

در ادامه به چند اتفاقی که بعد از انجام جوان سازی پوست رخ می دهد اشاره کرده ایم:

 • قرمز شدن پوست : قرمز شدن پوست بعد از انجام جوان سازی پوست عادی است و بخش اعظم آن ها بعد از 24 ساعت از بین می رود. از طرفی چون جوان سازی پوست یک روش غیر تهاجمی بر روی پوست است ممکن است دیرتر پوست به شرایط عادی برگردد.
 • حساسیت پوست به لمس کردن : بلافاصله بعد از آن ممکن است پوست نسبت به لمس کردن احساس متفاوت تری داشته باشد و یا خشن شود. از طرفی هم ممکن است کبود و یا متورم شود.
 • امکان تاول زدن : اگر مستعد تاول زدن هستید حتماً این مساله را با پزشک خود در میان بگذارید. چرا که ممکن است جوان سازی پوست باعث تاول شوند مخصوصا در هنگامی که ناهنجاری هایی در پوست وجود داشته باشند.
 • خونریزی مختصر در نقاط سوزن زده : خونریزی کم و نقطه ای در نقاط سوزن زده امری کاملاً طبیعی است و هیچ جای نگرانی نیست.

2♦  میکرونیدلینگ جای جوش

داشتن جوش بر روی پوست صورت برای افراد مبتلا بسیار ناراحت کننده است. حال تصور کنید که جای جوش در صورت شخص باقی بماند. همین امر به تنهایی قادر است باعث از بین رفتن اعتماد به نفس شخص گردد. جوش ها غالباً در سنین نوجوانی و بلوغ رشد می کنند و میتوان گفت که عامل بروز جوش بر روی پوست صورت ارثی و یا تغییرات هورمونی است.

کندن و یا فشار دادن جوش باعث می شود که جای جوش تا سالها بر روی پوست باقی بماند. اما برای درمان این عارضه راهکار های متعددی است که میکرونیدلینگ جای جوش یکی از آن ها است. جوان سازی پوست با ایجاد حفره هایی بر روی پوست صورت و جای جوش ها باعث تحریک تولید کلاژن می شوند، همین امر باعث سرعت بخشیدن روند درمان پوست می گردد.

میکرونیدلینگ ابرو

3♦  میکرونیدلینگ ابرو

داشتن ابروهای پر پشت و شکیل یکی از فاکتورهای زیبایی برای خانم ها است. از این رو خانم هایی که دارای ابرویی کم حجم و یا نا متوازن هستند درصدد بهبود این مشکل بر می آیند.

یکی از راهکار های بهبود وضعیت ابرو، میکرونیدلینگ است که یک روش بی خطر است. در این روش که با میکروپن انجام می گردد، سوزن های باریک و یکبار مصرف وارد پوست ابرو می شوند و با تحریک کلاژن پوست سبب تقویت ابرو می شوند. از طرفی هم به مستحکم تر شدن ریشه موی ابرو کمک می کند.

4♦ میکرونیدلینگ دور چشم

با افزایش سن و یا وراثت معمولاً چروک هایی دور چشم کم کم شکل می گیرد که این چین و چروکها غالباً در هنگام ابراز احساسات ماننده خنده و یا عصبانیت جلوه ی نمایان تری را نشان می دهد. ممکن است زیره چشم سیاه شوند یا زیر چشم پف کنند که این عوامل هم در اثر وراثت و یا کم نوشیدن آب باشد.

یکی از راهکارهای درمان این عارضه میکرونیدلینگ دور چشم است. ممکن است عده ای که از روش میکرونیدلینگ آگاه هستند از انجام این فرآیند خود داری کنند. که باید آگاه باشند که این روش یک عمل مکانیکی است و موادی وارد پوست نمی کنند و همچنین ورود سوزن ها به آن ناحیه مورد نظر که بسیار حساس هستند هیچ خللی در نظم بدن و کارکرد چشم ها وارد نمی کنند.

جوان سازی پوست فقط با تحریک پوست ناحیه دور جشم سبب میشود که روند کلاژن سازی پوست که با بالا رفتن سن کاهش یافته تقویت شود و درمان عارضه را سرعت بخشد.

5♦  میکرونیدلینگ پلک

یکی از نواحی پوست صورت که بسیار حساس هستند پلک ها می باشند. که به دو قسمت تقسیم میشوند؛ یکی ناحیه پوستی و دیگری ناحیه چشمی پلک. انجام جوان سازی پوست برای تمامی نواحی پلک ها امکان پذیر نیست و در ناحیه پوستی پلک قابل انجام است.

برای جوان سازی پوست پلک بالا از ناحیه چین پلک به بالا، تا زیره ابرو عمل میکرونیدلینگ انجام می شود. باید دقت داشت که آن ناحیه تا عمق 0.25 میلی متری قابل انجام است. در پلک های پایین افتادگی اتفاق نمی افتد. اما از دلایل جوان سازی پوست پلک آن ناحیه، تیرگی آن است. که برای درمان این مشکل از  میکرو نیدلینگ استفاده می شود. و تا عمق 0.25 میلی متر قابل انجام است.

میکرونیدلینگ بینی

6♦ میکرونیدلینگ بینی

معمولاً اثرات جوش بر روی بینی بسیار نمایان تر از سایر نقاط صورت است. ممکن است همین امر باعث کاهش اعتماد به نفس شخص گردد، از این رو بهترین روش درمانی برای آن جوان سازی پوست است. از دیگر دلایل میکرونیدلینگ بینی می توان به برطرف کردن تیرگی پوست اطراف بینی و بالای لب فوقانی، رفع چین و چروک پوست اطراف بینی و درمان منافذ باز روی بینی و اطراف آن اشاره کرد.

انجام جوان سازی پوست برای سایر نقاط صورت با میکروپن انجام می شود اما برای بینی و نواحی اطراف آن از درماپن استفاده می شود و پزشک متخصص زیبایی طی چند جلسه عمل میکرونیدلینگ را انجام میدهد.

7♦  میکرونیدلینگ مو

یکی از عاملین تاثیرگذار بر ظاهرشخص، مو است. که ممکن است به دلایل گوناگونی همچون وراثت و یا بالا رفتن سن از حجم موها کاسته شود. از این رو اشخاصی که با چنین مشکلاتی دست مواجه هستند در صدد درمان آن بر می آیند. امروزه با پیشرفت علم و به طبع آن پیشرفت تکنولوژی راهکار های بسیاری برای درمان این مشکل وجود دارد که یکی از آنها جوان سازی پوست است.

میکرونیدلینگ با حفره هایی که در پوست سر ایجاد می کند باعث تقویت ریشه مو در صورت از بین نرفتن فولکویل های آن، همچنین باعث از بین رفتن کلاژن های قبلی بدن را به کلاژن سازی وادار می کند. از طرفی هم مواد مقوی برای رشد مو از جمله پروتیین و ویتامین های مختلف که به رشد مو کمک می کنند و در زیره پوست نهفته بوده با میکرونیدلینگ آزاد می شوند تا به تقویت مو و بخصوص تقویت ریشه مو کمک کنند.

میکرونیدلینگ خانگی چگونه است؟

میکرونیدلینگ خانگی همچون کلینیک زیبایی انجام می شود. برای استفاده از این روش ابتدا باید دستگاه دلخواهتان را از میان سه نوع؛ غلطکی، مهری یا استامپی و قلم های ضربه ای انتخاب کنید. سپس سوزن مورد نظر را ازمیان سوزن های 0.25 تا یک میلیمتر انتخاب کنید. با مطالعه دفترچه راهنما از نحوه عملکرد دستگاه مطلع شوید. سپس صورتتان را کامل بشویید و آرایشتان را پاک کنید. با ضد عفونی کردن دستگاه برای میکرو نیدلینگ آماده شوید.

برای انجام جوان سازی پوست بصورت خانگی ابتدا صورتتان را به طور فرضی به 6 قسمت تقسیم کنید. دستگاه را روی پوست صورت قرار داده و به صورت افقی، عمودی و اریب تکان دهید. توجه داشته باشید روی یک بخش خاص بیش از حد مانور ندهید و فشار زیادی به پوست خود وارد نکنید. برای تغییر جهت غلطک آن را از روی پوست برداشته و سپس در ناحیه مورد نظر قرار دهید.

میکرونیدلینگ خانگی چگونه است؟

جوان سازی پوست چه مزایایی دارد؟

میکرونیدلینگ دارای مزایای بسیاری است که از جمله آنها به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • بدون درد و خونریزی بودن
 • فاقد عوارض جانبی
 • روشن شدن رنگ پوست
 • کوچک کردن اندازه منافذ
 • از بین رفتن آثار ضخم
 • از بین رفتن آثار جوش
 • بالا کشیدن ابروها
 • هزینه مقرون به صرفه
 • موثرترین راهکار جوان سازی پوست
 • رفع جای بخیه، آبله مرغان و سالک
 • کاهش عمق خطوط خنده و پیشانی
 • کاهش دادن چین و چروک پوست و نواحی دور چشم
 • لیفت پوست صورت و بهبود اقتادگی و شل شدن پوست

عوارض میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ هم مانند سایر روش های بهبود پوست صورت دارای معایبی است. اما چون ایرادات و نواقص آن همیشگی نیست و خیلی سریع درمان می شوند، نمیتواند اشخاص را از انجام این روش منصرف کند. در زیر به شایع ترین عوارض جوان سازی پوست اشاره شده است. البته باید در نظر داشته باشید روند بهبودی بعد از 72 ساعت میسر می گردد.

 • تبخال زدن
 • ورم خفیف و التهاب موقت
 • قرمزی و تورم در ناحیه انجام شده
 • احساس سوزش و خارش در محل انجام شده
 • ایجاد حساسیت در افرادی که نسبت به فلز آلرژی دارند.

کدام کلینیک برای جوان سازی پوست مناسب است؟

از آنجایی که انجام جوان سازی صورت و پوست برای همه افراد توصیه می شود باید برای انجام آن به پزشک متخصص مراجعه شود. دقت بفرمائید به مراکزی که بدون داشتن دانش این کار را انجام می دهند مراجعه نکنید! زیرا پوست بسیار حساس است و ممکن است به آن آسیب های جبران ناپذیری وارد شود.

یکی از تخصصی ترین کلینیک های ارائه دهنده خدمات جوان سازی صورت و پوست، شاهین کلینیک است که دارای پزشکان متخصص و باتجربه ای است که خدمات را کاملا بهداشتی انجام می دهند و در کار خود حرفه ای هستند. لازم به ذکر است که خدمات در شاهین کلینیک با قیمت های منصفانه ای ارائه می شوند. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره موجود در سایت تماس حاصل فرمائید.

قیمت میکرونیدلینگ چقدر است؟

جوان سازی پوست همانند سایر خدمات پزشکی قیمت معینی ندارد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای میکرونیدلینگ می توان به تعداد جلسات مراجعه به پزشک اشاره کرد. هرچه نیاز به مراجعات بیشتر باشد به طبع آن  هزینه نیز بیشتر می شود.

از عوامل تاثیر گذار دیگر بر قیمت میکرونیدلینگ، ناحیه های مورد نیاز و دستمزد پزشک است که هرچه پزشک شما متبحر تر باشد هزینه درمانی بیشتری در بر دارد. ولی قیمت میکرونیدلینگ در شاهین کلینیک بسیار مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *