ارتودنسی کودکان
ارتودنسی کودکان
فوریه 16, 2018

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان: افراد بسیاری هستند که به دلایل مختلفی چون افزایش سن، پوسیدگی دندان، تصادف و… یک یا تعدادی از دندان های خود را از دست می دهند. این امر نه تنها ظاهر زیبا و یک دست دندان ها و طرح لبخند را از بین می برد بلکه باعث از دست رفتن اعتماد به نفس و برخی از مشکلات گوارشی چون عدم هضم و جویدن کامل غذا می شود. به همین علت چنین افرادی برای رفع این عارضه و درمان آن به دنبال روش های گوناگونی هستند تا بتوانند جایگزین مناسبی را برای دندان های از دست رفته ی خود بیابند.

روش های بسیاری برای درمان و جایگزینی دندان ها وجود دارد که  متداول ترین روش های جایگزینی دندان شامل دندان مصنوعی، بریچ و کاشت ایمپلنت دندان است. از این بین دائمی ترین و ماندگار ترین روش کاشت ایمپلنت دندان می باشد. در گذشته افراد برای جایگزینی دندان از دست رفته ی خود از پروتز های دندانی استفاده می کردند. اما امروزه با پیشرفت هایی که در علم دندانپزشکی رخ داده است منجر به پیدایش ایمپلنت های دندان شده است.

کاشت ایمپلنت دندان به دلیل زیبایی و شباهت بسیاری که با دندان طبیعی دارد باعث شده است توجه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کند. تا قبل از وجود ایمپلنت ها افراد از پروتز های متحرک دندانی استفاده می کردند که در هنگام غذا خوردن و حرف زدن لق زدگی این پروتز ها به شدت احساس می شد. اما در حال حاضر با وجود ایمپلنت های با کیفیت استفاده از پروتز های متحرک دندانی به حداقل خود رسیده است.

ایمپلنت در واقع یک پایه فلزی از جنس تیتانیوم است که در داخل استخوان فک در جای دندان از دست رفته قرار گرفته و نقش ریشه دندان را ایفا می کند. در یک تعریف کلی از ایمپلنت می توان که یک دندان مصنوعی دائمی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته مورد استفاده قرار میگیرد.

ایمپلنت دندان از لحاظ ظاهری و همچنین عملکردی تشابه بسیاری با دندان طبیعی انسان دارد. همانگونه که دندان طبیعی دارای یک ریشه و یک تاج است ایمپلنت دندان نیز بدین گونه است.

قسمتی که به عنوان ریشه ایمپلنت تشکیل شده است پایه فلزی از جنس تیتانیوم است که با بدن و استخوان فک سازگاری مناسبی را دارد. این پایه فلزی ایمپلنت که نقش ریشه دندان را دارد برای نگه داشتن اباتمنت و تاج دندان در فک طراحی شده است به همین علت وجود آن و کیفیتی که برخوردار است بسیار حائز اهیمت است.

قسمت تاج دندان ایمپلنت که بر روی اباتمنت متصل شده به پایه ایمپلنت سوار می شود نیز از لحاظ ظاهری و رنگ همانند دندان طبیعی می باشد. این قسمت از ایمپلنت علاوه بر آن که زیبایی خیره کننده شما را باز می گرداند بلکه عملکردی مشابه با دندان طبیعی دارد.

کلینیک دکتر شاهین ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط به ایمپلنت چون کاشت و ترمیم آن می باشد. این مرکز با دارا بودن متخصصان برتر دندانپزشکی در محیطی کاملا بهداشتی می تواند به شما عزیزان خدمات ارائه دهد. جراحان دندانپزشکی که در کلینیک دکتر شاهین مشغول به فعالیت و درمان می باشند دارای مدرک تخصصی کاشت ایمپلنت از برترین مراکز دندازشکی در جهان هستند.

شما می توانید با مراجعه به این مرکز و دریافت مشاوره ای رایگان از بهترین و با کیفیت ترین ایمپلنت ها با مناسب و مقرون به صرفه برخوردار شوید.

تفاوت ایمپلنت با پروتز دندان چیست؟

در سال های پیش که علم و تکنولوژی همانند امروزه پیشرفت آن چنانی نداشت پروتز های دندانی یا در اصطلاح عامیانه همان دندان مصنوعی برای جایگذاری دندان از دست رفته در بین افراد مرسوم بوده است. اما امروزه با ورود ایمپلنت های دندان در انواع مختلف جایگزین این دندان های مصنوعی شده است و با توجه به مزیت های بی شمار و زیبایی که دارد توانسته است طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کند.

یکی از اساسی ترین مشکلاتی که پروتزهای دندانی در بر دارند این است که به مرور زمان باعث تحلیل استخوان فک و لثه می شوند و این امر در نهایت منجر به لق شدگی و جابه جایی پروتز دندان در هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن می شود. اما امروزه با استفاده از ایمپلنت دندان می توان تمام دندان ها را بازسازی و جایگزین کرد.

این پروتز های ثابت بر خلاف پروتز های متحرک احساس راحتی بیشتری را به فرد می دهند و همچنین مانع از تحلیل رفتن استخوان فک و لثه می شود.

ایمپلنت ها ظاهر و عملکردی شبیه دندان طبیعی را دارند با توجه به این که در استخوان فک کاشته و فیکس می شوند لق زدگی و جابه جایی را به همراه ندارند، به همین دلیل به هیچ عنوان نمی توان آن را از دهان خارج کرد. در صورتی که پروتز های متحرک را به راحتی می توان از دهان خارج کرده و مجددا قرار داد.

تفاوت ایمپلنت با پروتز دندان

تفاوت ایمپلنت با پروتز دندان

انواع ایمپلنت دندان

  • ایمپلنت اشترومن
  • ایمپلنت بایوتک
  • ایمپلنت سون مدیکس
  • ایمپلنت نئودنت
  • ایمپلنت مگاژن
  • ایمپلنت iti
  • ایمپلنت  iti تیتانیوم

چه تعداد از دندان ها را می توان ایمپلنت کرد؟

همانطور که اشاره شد ایمپلنت دندان در حقیقت یک روش درمانی ایده آل برای جایگزین کردن دندان از دست رفته است که جنس آن از آلیاژ تیتانیوم بوده است. این ایمپلنت ها در انواع مختلف توسط شرکت های گوناگونی ساخته می شوند که استاندارد بالایی را از نظر کیفیت برخوردارند.

هر چند که در حال حاضر برخی از افراد هستند که از روش های قدیمی چون پروتز دندان و بریچ برای این امر استفاده می کنند اما ایمپلنت دندان به خوبی توانسته است جایگاه خود را پیدا و موفقیت آمیز عمل کند. به همین خاطر افراد بسیاری هستند که کاشت ایمپلنت دندان را جایگزین روش های قدیمی و پروتز متحرک کرده اند.

با توجه به مزیت های بسیار خوبی که ایمپلنت دارد تنها محدودیت آن در تعداد کاشت می باشد. بدین صورت که در فک بالا تنها می توانید شش تا هشت دندان خود را ایمپلنت کرده و در فک پاییین نهایتا شش تا چهار دندان را به روش ایمپلنت جایگزین کرد.

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟

هنگامی که دندان های خود را به هر گونه دلایلی از دست می دهید با توجه به پیشرفت هایی که در عصر دندانپزشکی به وقوع پیوسته است بهترین گزینه برای جایگرینی مجدد دندان ها کاشت ایمپلنت دندان می باشد. کاشت ایمپلنت دندان از بهترین روش های درمانی برای به دست آوردن زیبایی دوباره دندان ها و بهبود کیفیت زندگی است.

اما مهم ترین مساله ای که برای تمامی بیماران حائز اهمیت است و به آن توجه بسیاری می کنند قیمت ایمپلنت دندان و هزینه کاشت ایمپلنت می باشد. قیمت ایمپلنت دندان را بر اساس نوع ایمپلنت، مدت درمان و تعداد مورد نیاز برای کاشت محاسبه می کنند. مهم ترین عاملی که در قیمت ایمپلنت تاثیر گذار است جنس ایمپلنت می باشد.

لازم به ذکر است که بدانید ایمپلنت های ساخت سوئیس و آمریکا به دلیل بر خورداری از کیفیت بسیار بالا دارای قیمت بیشتری می باشد. در عین حال ایمپلنت های ساخت کره همچون سومن مدیکس دارای قیمت پایینی می باشند.

قیمت هایی که در کلینیک دکتر شاهین ارائه می گردد در مقایسه با سایر مراکز دندانپزشکی دیگر از ارزانترین و مقرون به صرفه ترین قیمت ایمپلنت دندان می باشد. با مقایسه قیمت ایمپلنت دندان این کلینیک با دیگر مراکز می توانید به درستی صحت این امر دست پیدا کرده و اعتماد خود را از بابت دریافت خدمات با کیفیت افزایش دهید.

کلینیک دکتر شاهین سالیان طولانی است که در حال ارائه خدمات کاشت ایمپلنت دندان به تمامی مشتریان خود می باشد. این مرکز توانسته است با ارائه خدمات با کیفیت رضایت تمامی بیماران خود را دریافت نماید. متخصصانی که در کلینیک دکتر شاهین مشغول به ارائه خدمات می باشند این اطمینان را به شما می دهند که با کمترین قیمت به صورت کاملا تخصصی از بهترین ایمپلنت دندان بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت ایمپلنت دندان و نحوه ی کاشت آن می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟

انواع کاشت ایمپلنت دندان

برای کاشت ایمپلنت دندان سه روش متداول وجود دارد که دندانپزشک با توجه به شرایط دندان ها و استحکام استخوان فک هر شخص هر کدام را بر می گزیند.

این سه روش با نام های اندواستیل، ساب پریو استیل و زایگوماتیک شناخته شده هستند و هر کدام دارای ویژگی های خاصی می باشند.

پزشکانی که در کلینیک دکتر شاهین مشغول به ارائه خدمات کاشت دندان هستند با این سه روش آشناییت کامل را داشته و با بررسی وضعیت بیمار و همچنین نیاز آن ها بهترین و با کیفیت ترین ایمپلنت را انتخاب و با کمک هر کدام از این سه روش فرآید کاشت را به طور کاملا تخصصی و بهداشتی انجام می دهند.

ساختار کلی ایمپلنت

ایمپلنت از سه قسمت تشکیل شده است که به ترتیب زیر می باشد:

  1.  پایه فلزی ایمپلنت که به شکل پیچ بوده و از جنس تیتانیوم است. این پایه نقش ریشه دندان را ایفا می کند که در جای دندان از دست رفته در استخوان فک قرار می گیرد. هنگامی پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد به مدت 2 الی 3 هفته به طور کامل با استخوان جوش خورده و فیکس مس شود.
  2. قسمت بعدی ایمپلنت اباتمنت نام دارد که به پایه فلزی ایمپلنت متصل می شود. هنگامی که پایه فلزی با استخوان جوش خورد نوبت به اتصال اباتمنت می رسد که بر روی آن نصب می شود. اباتمنت در حقیقت یک اتصال دهنده بین پایه ایمپلنت و تاج دندان است.
  3. آخرین قسمت شامل تاج دندان است. تاج دندان تنها قسمتی از ایمپلنت است که در معرض دید قرار دارد و بر روی اباتمنت سوار می شود. تاج دندان ایمپلنت کاملا شبیه به دنان طبیعی است و جنسش آن از سرامیک یا پرسلن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *