لمینت دندان
لمینت دندان
آگوست 15, 2019
میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ
فوریه 20, 2021

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند: لبخند یکی از موهبت های الهی است که انسان ها از آن در جهت تعاملات اجتماعی بهره می برند. اما اگر لبخند به دلیل دندان های نامناسب و یا هارمونی نداشتن اجزای صورت باعث کاهش اعتماد به نفس شخص گردد، باید برای اصلاح آن اقدام شود.

ذات انسان جمال گراست، از این رو کشش افراد به سمت کسانی که لبخند زیبا بر لب دارند بیشتر است. از این رو هستند دکتر های دندان پزشکی که متخصص زیبایی و اصلاح طرح لبخند می باشند. دندان پزشک در صورت داشتن بهره مندی شخص خواهان اصلاح طرح لبخند از سلامت دهان و دندان، می توانند به زیبایی هرچه بیشتر طرح لبخند اقدام کنند.

باید دقت داشته باشید که اصلاح طرح لبخند یک روش درمانی نیست، بلکه راهکارهای زیبایی برای اصلاح طرح لبخند می باشد. اگر دهان و دندان از سلامتی کامل بهره نبرند، دندان پزشک ابتدا به درمان آن می پردازد و پس از بهبودی اقدامات لازم جهت اصلاح طرح لبخند صورت می گیرد.

یکی از مراکز درمانی که اصلاح طرح لبخند را کاملا تخصصی انجام می دهند، شاهین کلینیک است. این کلینیک به دستگاه های پیشرفته ای مجهز است که درمان را بسیار آسان کرده است. پزشکان متخصص و باتجربه ای در شاهین کلینیک مشغول به کار هستند که خدمات را به نحو احسنت انجام می دهند. در ضمن این کلینیک با اکثر بیمه های کشور قرارداد بسته است و این ویژگی می تواند به شما در پرداخت هزینه ها کمک کند.

اختلالاتی که قبل از اصلاح طرح لبخند باید درمان شود:

 • لب پر شدن دندان ها
 • فاصله بین دندان ها
 • نداشتن دندان
 • بد رنگ شدن دندان ها
 • داشتن دندان های کج
 • پوسیدگی دندان ها
 • داشتن لبخند لثه ای
 • داشتن دندان های کوتاه

نکات مهم در اصلاح طرح لبخند

نکات مهم در اصلاح طرح لبخند

 • طول دندان

داشتن دندان هایی با طول زیاد نشانه جوان تر بودن افراد است. چرا که گذشت زمان و مصرف غذا باعث ساییدگی دندان ها می شود. از طرفی داشتن لبخند لثه ای موجب کوتاه تر دیده شدن دندان ها می شود. همانطور که گفته شد اصلاح لبخند لثه ای با یک جراحی ساده و استفاده از لمینیت و یا کامپوزیت قابل برطرف شدن است. افزایش طول دندان ها بر ظاهر کلی افراد نیز تاثیر دارد، مثلا بهره مندی از دندان های بلند، مربعی شکل و شکیل موجب لاغر به نظر رسیدن چهره فرد می گردد.

 • خط لبخند

خط لبخند به خطی گفته می شود که در هنگام لبخند زدن شکل می گیرد. این خط استانداردی برای اصلاح طرح لبخند است و مقیاسی برای مشخص شدن طول دندان ها می باشد.

 • تناسب دندان ها

داشتن یک طرح لبخند جذاب مستلزم تناسب دندان ها است. طبق نظر دندانپزشکان، لبخندی زیبا است که دو دندان مرکزی جلو متناسب باشند و نسبت عرض به طولشان چهار به پنج باشد.

روش های اصلاح طرح لبخند

روش های اصلاح طرح لبخند

هر دهان و دندان دارای ویژگی های خاص خود می باشد. با پیشرفت علم، روش های مختلفی برای خدمات دندان پزشکی ارائه می شود که یکی از آن خدمات اصلاح طرح لبخند است. دندانپزشک با بررسی دندان های هر فرد یکی از روش های زیر را به مراجعه کننده خواهان اصلاح طرح لبخند را پیشنهاد می دهد.

 • باندینگ دندان

یکی از کم خطر ترین روش اصلاح طرح لبخند، باندینگ دندان است. از این روش برای بهبود دندان های خراشیده، ترک خورده و یا تغییر رنگ داده استفاده می شود. دندان پزشک می تواند از این روش برای درمان فواصل بین دندان ها و یا بهبود شرایط دندان های کوتاه در جهت زیبایی دندان استفاده کند. همچنین از باندینگ دندان به منظور بهبود رنگ دندان ها استفاده می شود.

 • سفید کردن دندان ها

بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها یکی از روش های بسیار رایج سفید کردن دندان و اصلاح طرح لبخند است. بلیچینگ به دو روش انجام می شود که یکی از آنها بلیچینگ در مطب دندان پزشکی است و دیگری بلیچینگ در خانه است. دقت داشته باشید که هر دو روش باید زیر نظر دندان پزشک انجام شود. استفاده از بلیچینگ در مطب سبب می شود که در کوتاه ترین زمان به نتیجه ایده آل خود برسید و از دندان های سفید بهره مند شوید.

 • لمینیت یا ونیر پرسلاین

لمینیت دندان یا ونیر پرسلاین یکی از روش های محبوب برای اصلاح طرح لبخند زیبا می باشد. لمینیت یک روکش دندانی است از جنس سرامیک است و رنگ آن توسط فرد انتخاب می شود، اما توصیه می شود برای هرچه طبیعی بودن آن از رنگ دندان های خودتان باشد. استفاده از این روش بسیاری از ناهنجاری های دندان از جمله ترک، خراشیدگی، کج بودن دندان ها، فواصل بین دندان ها و بد رنگی را اصلاح کرده و علاوه بر بهبود ظاهری، بهبود نواقص دندانی را درمان می کند.

 • روکش دندان

یکی از روش های اصلاح طرح لبخند، استفاده از روکش دندان است. روکش دندان از جنس سرامیک بوده و رنگ آن مطابق با سایر دندان ها است. برای جای گذاری روکش، دندان تراشیده می شود. اما این تراشیدن به حدی نیست که شما را بابت دندان هایتان نگران کند. دندان پزشک بعد از تراشیدن دندان، از دندان ها قالب می گیرد و جهت ساخت روکش به لابراتوار فرستاده می فرستد.

با وجود این که در این روش بر خلاف کامپوزیت دندان تراشیده می شود، اما این روش طول عمر بالاتری نسبت به کامپوزیت دارد و تغییر رنگ آن در مقایسه با کامپوزیت عملاً می توان گفت صفر است.

 • بریس های ارتودنسی

ارتودنسی برای بهبود شرایط دندان های کج و روی هم رفته بیشترین کاربرد را دارد. همچنین از این روش برای رفع ناهنجاری های فک مانند جلو آمدگی فک و یا عقب بودن آن و به طور کل بهبود وضعیت نامناسب فک نیز استفاده می شود و تاثیر بالایی در اصلاح طرح لبخند دارد. ارتودنسی دارای بریس هایی هستند که می توان از داخل دهان کار گذاشته شود که به آن بریس نامرئی گفته می شود. دسته ای دیگر از بریس ها، بریس های سنتی از جنس فلزات ضد زنگ است و نوع دیگر، بریس شفاف سرامیکی است. همه این بریس ها به شکل دهی و بهبود شرایط دندان و فک کمک می کند.

 • ترمیم دندان با مواد هم رنگ دندان

پر کردن دندان ها در سالهای گذشته با متریال های فلزی از جنس جیوه ای ترکیب شده با مس و نقره انجام می شد که به آن آمالگام گفته می شود. آمالگام نقره ای رنگ است و برای پر کردن دندان های آسیاب استفاده می شود. علت منسوخ نشدن آمالگام ویژگی هایی مانند دوام بالا و قیمت مناسب آن است. اما امروزه متریال های دیگری مانند کامپوزیت وجود دارد که پرکردن دندان را با رنگ طبیعی میسر می سازد.

 • ایمپلنت یا کاشت دندان

وجود جای دندان از دست رفته برای بسیاری از افراد هنگام لبخند زدن ناراحت کننده است. از این رو روش مناسبی برای رفع آن و حتی بهره مندی از یک دندان مانند دندان اصلیتان با طول عمر بالا وجود دارد که با نام ایمپلنت شناخته می شود که برای اصلاح طرح لبخند روش مناسبی است.

ایمپلنت دارای پایه است که در استخوان فک جاگذاری می شود و حکم ریشه را دارد. ایمپلنت دارای تاجی است که همان دندان است. تاج دندان به رنگ سایر دندان ها استفاده می شود و از نظر زیبایی رضایت شما را جلب میکند، از طرفی ریشه دار بودن آن باعث همانندی هرچه بیشتر ایمپلنت به دندان اصلی است.

 • بریج یا پل دندان

یکی از روش های درمان جای خالی دندان، استفاده از بریج (پل) است. بریج در واقع یک دندان مصنوعی ثابت است. برای رفع خالی بودن جای دندان، دندان های مجاور چپ و راست تراشیده می شوند و پس از قالب گیری از موقعیت جدید دندان ها به لابراتوار فرستاده می شود. در لابراتور دندان از دست رفته چسبیده به دو دندان مجاور ساخته می شود و بدین ترتیب دندان از دست رفته پلی میان دو دندان است.

با پیشرفت علم دندان پزشکی و روی کار آمدن ایمپلنت که دارای ریشه است و به دندان های مجاور آسیبی نمیرساند، استفاده از بریج بسیار کاهش یافته، چرا که طول عمر پایین تری نسبت به ایمپلنت دارند و آسیب پذیری بالاتری هم دارند. از دلایل استفاده از بریج می توان به قیمت پایین تر آن نسبت به ایمپلنت نام برد.

 • اصلاح لبخند لثه ای

برخی از افراد هنگام لبخند زدن و یا صحبت کردن بخشی از لثه ی آن ها نمایان می شود که به آن لبخند لثه ای گفته می شود. این مشکل به دلیل کوتاه بودن تاج دندان ها است که با یک جراحی ساده و استفاده از بی حسی موضعی قابل رفع است. در جراحی پس از بی حسی لثه، بخشی از لثه بریده می شود سپس ادامه روند کار با استفاده از لمینیت و یا ونیر کامپوزیت قابل حل است. اما در برخی از افراد به دلیل کوتاه بودن لب ها این مشکل به وجود می آید که برای درمان آن باید به متخصص زیبایی مراجعه شود.

مزایای اصلاح طرح لبخند

مزایای اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند دارای فواید متعددی است به عنوان مثال می توان به درمان دندان های پوسیده، پیشگیری از از پوسیدگی دندان ها و کاهش خطر پرکردن دندان ها را نام برد. از طرفی رعایت بهداشت دندان ها به شکل ایده آل انجام می شود، چرا که مسواک زدن و استفاده از نخ دندان در دندان مرتب و سالم بسیار آسان تر است.

از دیگر فواید اصلاح طرح لبخند افزایش اعتماد به نفس شخص است که در دراز مدت اثرات آن را خواهد دید. با اصلاح طرح لبخند میتوان با اعتماد به نفس در محیط های اداری و یا دوستانه لبخند زد.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است؟

همانطور که در بالا گفته شد برای اصلاح طرح لبخند روشهای مختلفی وجود دارد مانند ایمپلنت، بلیچینگ، کامپوزیت، لمینت و… هر کدام از این روشها با توجه جنس و نوع مواد استفاد شده دارای قیمت های متفاوتی هستند. برای اطلاع دقیق از هزینه اصلاح طرح لبخند از طریق شماره درج شده در سایت با شاهین کلینیک در ارتباط باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *